Svítilny do kapsy, na čelo i do dílny

pondělí, 05 září 2022 23:09
(0 hlasů)

Pořádně si posvítit potřebujeme nejen doma, ale také na výletech a při kempování, nebo při práci na chatě, v garáži nebo v domácí dílně.

A právě pro tento účel je na trhu řada kapesních, dílenských a čelových svítilen a reflektorů.  I do tohoto oboru pronikla LED technologie, díky které mají tyto svítilny mnoho nových funkcí, delší životnost a také daleko nižší spotřebu energie.

Mezi takové výrobky patří například celokovová teleskopická LED svítilna s magnetickým proužkem, s níž si v dílně nejen skvěle posvítíte, ale díky magnetu také snadno najdete zatoulané šroubky a jiné drobné kovové součástky. Teleskopické provedení a ohebný krk vám umožní posvítit si i do těžko dostupných míst. Podobné funkce má také inspekční tyčová LED svítilna se zrcátkem. Zrcátko má dvojitý kloub a lze ho otočit všemi směry, případně ze svítilny odebrat. Teleskop lze roztáhnout až do délky 66 cm a svítilnu lze klipem připevnit také k oděvu, takže je snadno dostupná.

Populární čelovky ocení nejen chodci, běžci, cyklisté a další sportovci, ale také domácí kutilové a turisté. Dne už je v nabídce celá řada modelů čelovek, které mohou mít i jiné využití. Například čelovka 2 v 1 může zároveň sloužit jako pracovní lampa i bez čelového pásku. Některé čelovky jsou voděodolné, jiné velmi výkonné, které dosvítí až do vzdálenosti 300 m. jiný model určený speciálně pro chodce svítí dopředu zeleně, červeně nebo bíle a dozadu červeně a bíle, případně bíle bliká. Chodec se tak i mimo obec nemusí bát, že by byl přehlédnut na silnici. Tato čelovka je navíc vybavena i havarijním SOS pískáním pro případ úrazu či nevolnosti.

Také LED reflektory se stále vyvíjejí a nejnovější modely mají řadu různých světelných režimů a intenzit světla, jsou polohovatelné a vybavené USB nabíječkami. Dokoupit k nim lze i další příslušenství jako držáky, stativy či clony.

1228 Naposledy změněno pondělí, 05 září 2022 23:14
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org