Knižní série „Cizinka“, která se stala předlohou stejnojmennému seriálu, slavila po celém světě velký úspěch u milovníků historie, romance a cestování časem, stejně jako její seriálová adaptace. Představujeme vám oficiálního průvodce toho, jak se točil seriál „Cizinka“ od prvních jednání autorky s producenty až po poslední díl druhé série.

Název: Jak se točí Cizinka. Oficiální průvodce první a druhou sérií.

Originální název: The Making of Outlander

Autor: Tara Bennett

Rok vydání: 2017

Nakladatelství: Knihy Omega

Pravdou je, že bylo jen otázkou času, kdy série „Cizinka“ osloví filmové producenty a vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire a Jamieho hltají milionů čtenářů po celém světě. V knižním průvodci „Jak se točí Cizinka“ můžete sledovat cestu ságy z knižní předlohy na televizní obrazovky. Nahlédněte spolu se zkušenou autorkou mnoha filmových průvodců Tarou Bennett do scénáristické místnosti, která drží kreativní rovnováhu celého seriálu, a poznejte celý tvůrčí tým.

V exkluzivních rozhovorech s herci hlavních postav se dočtete o jejich nelehkém úkolu ztvárnit oblíbené postavy věhlasné ságy. Tara vás provede castingem na obsazení hlavních rolí, představí vám faktory, které ovlivňují výběr lokace natáčení i komplikace, které mnohdy potrápily nejednoho člena seriálového týmu. Výkonný producent Ronald D. Moore se svěří s tím, jak pracoval tým scénáristů i jak objížděli vytipované lokality. Autorka prozradí, kolik energie stála výroba dobových kostýmů a staveb obou sérií i jaké dekorace a scény bylo nutno připravit, aby seriál působil věrohodně a potěšil fanoušky Cizinky.

 

S každou epizodou prvních dvou sérií se seznámíte v kapitolách samostatně. Kniha zkoumá všechny epizody prostřednictvím exkluzivních rozhovorů s jejími autory a režiséry, kteří se s vámi díl po dílu podělí s nejpozoruhodnějšími fakty, které natáčení provázely. Nejlepší ze všeho je, že díky spoustě fotografií z natáčení, včetně portrétů hvězd seriálu, překrásných kostýmů a vznešených kulis, se s touto knihou přenesete přímo do jednotlivých scén z „Cizinky“. 

Více z této kategorie: « Temná věž
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org