Nechte si spočítat cenu schodiště

pondělí, 05 prosinec 2022 19:32
(0 hlasů)

Pokud plánujete nákup schodiště do nového, ale i rekonstruovaného domu či mezonetového bytu, nemusíte mít strach, že na něj nebudete mít. Ceny kvalitního dřeva sice stejně jako další stavební materiály vzrostly, ale specializované firmy ho odebírají ve velkých objemech, takže mohou nabízet stále schodiště za výhodné ceny.

Schodiště totiž nelze vyrábět z jakéhokoliv dřeva. Musí se jednat výhradně o ty nejtvrdší dřeviny a z nich musí být vyrobena speciální „masivní spárovka“. Ta se vyrobí po rozřezání dřevěných fošen na hranoly, které se následovně znovu pravou a levou stranou proti sobě, což rovnoměrně rozloží přirozené pnutí dřeva. Dřevo je pak pevné, nepraská a neprohýbá se, proto je pro schodiště ideální. Spárovka se může vyrábět jen z nejtvrdších dřev a pro jedno schodiště vždy z jediného druhu dřeva.

To nejkvalitnější dřevo pro svá schodiště odebírá také společnost Truhlářství Jiří Horák, která je realizuje už od roku 2003. Pokud si chcete ověřit, jaká bude cena vámi vybraného schodiště, jděte na web firmy, kde je online nezávazná poptávka. Ve formuláři musíte vybrat tvar schodiště, jeho jednotlivé prvky, jako jsou podstupnice (svislé zábrany mezi jednotlivými stupni), bočnice (zadlabané, sedlové, distanciéry), galerie a zábradlí, včetně toho, z jakého materiálu a v jakém provedení budou. Tak třeba zábradlí může být celodřevěné, nebo vyrobené z kombinace nerezových sloupků, prutů a dřevěných madel. Mohou to být i nerezové sloupy s lepeným dvojsklem, nebo lepené dvojsklo bez madel a sloupků s nerez úchyty. Samozřejmě musíte také uvést délku schodiště a další rozměry. Pro cenu je podstatná také zvolená povrchová úprava, tedy jak je dřevo ošetřeno. Může se jednat o dvousložkový olej, nebo dvousložkový polyuretanový lak, mořidlo ve zvoleném odstínu, případně lze povrch nechat jen vybroušený a bez povrchové úpravy.

841 Naposledy změněno pondělí, 05 prosinec 2022 19:36
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org