Léčba gastritidy přírodními produkty

Chronická gastritida je chronický zánět sliznice žaludku, který může být již několik let bez příznaků, jenom občasný pocit plnosti, odřihování, nevolnosti a bolest břicha může naznačovat jeho existenci. Toto onemocnění často zahrnuje jícnu a katar horní části tenkého střeva, protože trávicí systém je jeden celek a zánět kterékoli její části přímo nebo nepřímo ovlivňuje zbývající část. Tento typ zánětu lze dobře léčit pomocí přírodní medicíny. Prvním a nejdůležitějším úkolem bude detoxikace těla pomocí půstu, respektive obnovením střevní flóry, případně odstranění zácpy a stimulace vylučování žluče. Důležitou součástí terapie je změna výživových návyků. Do popředí se dostanou zásadité potraviny, jako je zelenina, brambory, pohanka, proso, ječmen a ne moc kyselé plody. Doporučuje se pravidelná konzumace ovsu nebo rýže, dále popíjení šťávy ze zelí, karotky nebo brambor. Co je potřeba vynechat je černá káva, černý čaj, alkohol a absence cigaret, štiplavých, kořeněných jídel.

Pokud je nezbytné na zmírnění nervového napětí je možné použít esenciální oleje jako je santalové dřevo, pomeranč, citrón, med, třezalka nebo Ilang Ilang.

Naším hlavním stavebním materiálem jsou stopové prvky a vitamíny skupiny B, hlavně kyselina pantotenová anebo též vitamín B5, dále beta karoten a vitamín C.

 

 

Doporučená čajová směs:

Smíchejme 8 gramů heřmánku s 20-30 gramů tavolníku, 15 gramů proskurníku lékařského a 15 gramů měrnice černé.
Zalijme s půl litrem vřící vody a půl hodiny před jídlem užijme 2-4 čajové lžičky výluhu se stejným množstvím vody.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář