Jedovaté pokojové rostliny

Vnitřní dekorace rostlin se stala módou před mnoha lety a pokojové rostliny umístěné v našem domě jsou nejen esteticky, ale i duchovně důležité, nemluvě o tom, že fungují jako mozkové stimulátory s jejich kontinuálním uvolňováním kyslíku. Existují však i nevýhody některých našich oblíbených pokojových rostlin. Patří mezi ně rozmanitost toxinů v jejich listí, proto doporučuji přečíst si následující článek pro každého rodiče a majitele zvířat! Zde uvedené toxické rostliny jsou jen malou částí velké sady rostlin udržovaných v toxické (obvykle tropické) místnosti. Nikdy nedopusťte, aby je vaše dítě lehce požvýkalo, jestliže k problému dojde, okamžitě kontaktujte lékaře. Podívejme se tedy, na které je potřebné si dávat pozor:

  • Diffenbachia: On patří na vrchol žebříčku, protože každá její část je jedovatá. Kyselina šťavelová, kyanogenglukosid a šťavelan vápenatý jsou korozivní vůči hrdlu nebo sliznicím, takže při přehltnuti může dojít k udušení. Domácí zvířata je rádi žvýkají.

• Diffenbachia

  • Cyklámen: Je velmi populární v zimě, ale potřebujeme vědět, že vaše květina může způsobit poruchy zažívacího traktu, zatímco hlízy mohou způsobit ochrnutí dýchání kvůli cyklamin-glukosidu v ní, takže při přesazení používejte rukavice a poté ruce důkladně umyjte! Pokud ho naše štěňátko vykope, pak máme možnost všimnout si jeho dobrodružství do druhé hlízy a pak okamžitě zavolat veterinárnímu lékaři dříve, než od té krásy omdlí.
  • Fikus: V hrubých listech této rostliny proudí mléčné šťávy, nebo flavonoidy, což jsou bohužel velmi toxické (je zajímavé vědět, že tyto flavonoidy byly také používány k výrobě gumy a jeho obecný název je: Kaučukovník).
  • • Cyklámen Sansevieria: tchýnin jazyk. Očekávejme zvracení a průjem … nebo zranění, pokud na něj dítě spadne, protože konce jsou velmi ostré.
  • Amarillisz: Szintén minden része alaposan mérgező (gyomor- és bélpanaszokat okozhat, esetleg légzésbénulást, de ezt inkább ne próbáljuk ki).
  • Monstera deliciosa: Také známý jako Filodendron. Má krásné, obrovské listy s dírami, ale bohužel její dýchající kořeny jsou extrémně nebezpečné, protože tekutina obsažená v nich může způsobit popáleniny na kůži, nemluvě o tom, že když ho někdo polkne, nafoukne sliznice, což může nakonec způsobit dušení. Kvitne jednou za život.

Fikus

  • Kroton: List i stonek obsahují toxické flavonoidy což způsobuje obvyklý věci (průjem, zvracení, podráždění kůže).
  • Asparagus: Naštěstí ho raději vkládáme do kelímků, visící v té správné výšce, ale pokud by je naši vynalézaví drobci chytili a začali je jíst, okamžitě vyhledejme lékaře, protože všechny části jsou jedovaté.

  • Prýštec najkrajší: Vzhledem k tomu, že původně patří do skupiny prýščovitých rostlin, obsahuje samozřejmě mléčnou šťávu, která je toxická. Stejně jako u Filodendronu a Fikusu způsobuje poranění pokožky, když se ale spolkne způsobuje zvracení, průjem, dokonce až do úplné dehydratace.
  • Leander: Většina lidí ví, že je toxická, ale bohužel o tom zapomeneme informovat naše dítě nebo štěně. Může způsobit selhání srdce a způsobit okamžité poškození nervového systému.+1: Jak se blíží jaro a společně s ním aj cibulkovité rostliny (hyacint, narcis, tulipány, šafrán), prozradím, že všechny jsou jedovaté, takže mohou být jakkoli krásné, nech nezkrášlují prostředí uprostřed jídelního stolu.

Nejdříve si musíme něco objasnit. Nepadlo o tom ani slovo, že by jsme okamžitě museli likvidovat tyto krásné pokojové rostliny, které jsou našemu srdci blízké, ale musíme s nimi jednat s nezbytnými opatřeními. Uchovávejte malé děti a domácí zvířata mimo jejich dosah, takže vedle sebe jistě budou schopni žít, veď podobně vyrůstali i generace, je zapotřebí jen malá pozornost, což je naše práce, dospělých.

Bordás Melinda
Zahrada se…srdcem. Zahrada s…rozumem.“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář